Slikovita vožnja započinje u gradu Olancha, početnoj točki koja će biti prikladna za vožnju iz Los Angelesa. Krećući se prema Panamint Springsu, vaša prva stanica trebala bi biti Otac Crowley Vista Point. Kratko pješačenje vodi vas do kanjona Rainbow, gdje ćete, osim prekrasnog pogleda, možda vidjeti i zrakoplove zrakoplovstva ili mornarice kako vježbaju kako prolazi kroz ono što oni nazivaju „kanjonom Ratova zvijezda“. Istražite neke od najživopisnijih pogleda na Dolinu smrti na Zabriskie Point , posebna poslastica pri izlasku i zalasku sunca. Krenite Badwater Roadom do Sliv Badwater , Vražji golf teren , i Prirodni most.
Vrlo vjerojatno ćete opaziti divlje životinje poput medvjeda, jelena, mrmota ili divljih purana koji prelaze cestu iz vašeg automobila, a mnogi pogledi s vrha planina Blue Ridge pružaju zapanjujući pogled.
Ruta od 54 milje započinje na križanju autoceste 9 i I-15, oko devet milja istočno od St. Georgea u državi Utah, a završava na planini Mt. Spoj Karmela. Od studenog do ožujka moći ćete voziti cijelu rutu, ali od proljeća do jeseni dionica kanjona Zion zatvorena je za automobile. Krenite besplatnim shuttleom koji donosi devet zaustavljanja i traje oko sat i pol. U sjeverozapadnom dijelu parka, slikovita vožnja od pet milja vodi posjetitelje kroz manje putovane, ali ne manje zapanjujuće, Kanjoni Koloba dio nacionalnog parka.